Podesty ATN – charakterystyka i zastosowanie

Kategoria: Blog

podnośnik symbol

Podesty ruchome to maszyny dźwignicowe, które służą do przemieszczania osób i ładunków na stanowisko pracy znajdujące się na wysokości. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest doprowadzenie pracowników i ich ekwipunku nawet w trudno dostępne miejsca. Bez nich wiele prac na wysokościach byłaby niemożliwa do zrealizowania. 

Składają się z platformy roboczej, na której umieszczone są niezbędne elementy sterownicze, wysięgnika i podwozia. Podesty ruchome umożliwiają całkowitą mobilność i są niezależne od innych maszyn. Aby pracować na tego rodzaju podeście, niepotrzebny jest samochód ciężarowy, gdyż jest to maszyna samojezdna.

Czym charakteryzują się podesty ruchome ATN?

ATN to znany na całym świecie francuski producent podnośników koszowych. Firma ta to obecnie wiodący producent podnośników samojednych na podwoziu kołowym i gąsienicowym z napędami elektrycznymi lub wysokoprężnymi. Została założona w 2000 roku i od tamtej pory tworzy różne modele podestów ruchomych z pionowym masztem, ramionami przegubowymi i pantografami. W ofercie tego producenta można odnaleźć maszyny, które zapewniają pracę na wysokości nawet 22,85 metrów z udźwigiem dochodzącym do 230 kilogramów!

Podesty ruchome tej firmy charakteryzują się dbałością o najmniejsze szczegóły wykończenia, bezpieczeństwem, odpornością na działanie czynników zewnętrznych, trwałością i niezawodnością.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

ATN jako producent doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo niebezpieczna może być praca wykonywana na wysokości. Projektując i produkując maszyny mające ją umożliwiać, zwraca przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo oferowanych rozwiązań. Wiele modeli podestów ruchomych tej firmy zostało wyposażonych w specjalne podpory stabilizujące, które można w razie konieczności wysunąć. Aby ułatwić i usprawnić wykonywaną na nich pracę, podpory może samodzielnie wysunąć operator, gdyż sterowanie nimi jest umieszczone bezpośrednio w koszu. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu podesty ruchome ATN nadają się do pracy w różnych warunkach i mogą bezpiecznie pokonywać nachylenia terenu.

Zastosowanie podestów ruchomych

Podesty ruchome ATN są wykorzystywane przy pracach przebiegających na wysokościach. Stosuje się je np. do mycia okien w biurowcach, zakładania i zdejmowania reklam, wycinki drzew, czy prac ogrodowych. Są często używane w zakładach produkcyjnych, magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych i firmach budowlanych. Jednym słowem można je spotkać wszędzie tam, gdzie praca jest wykonywana na wysokości.